İran'da corona alarmı! 10 gün boyunca evden çıkmayacaklar

İran’da corona virüsü salgının yeniden etkisini arttırması ile kısıtlamaların yeniden uygulanması kararı alındı. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani salgınla mücadele konseyi toplantısında konuştu. Ruhani halkın sağlık protokollerine uyması halinde devletin salgın ile daha etkin mücadele edebileceğini belirterek, vakalardaki hızlı yükselişe işaret etti. Ülkede vakalardaki hızlı artış sonrası kısıtlamaların yeniden hayata geçirileceğini belirten Ruhani, “4 Kasım’ tarihinden […]

İran'da corona alarmı! 10 gün boyunca evden çıkmayacaklar
31 Ekim 2020 - 21:18

İran'da corona virüsü salgının yeniden etkisini arttırması ile kısıtlamaların yeniden uygulanması kararı alındı. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani salgınla mücadele konseyi toplantısında konuştu.

Ruhani halkın sağlık protokollerine uyması halinde devletin salgın ile daha etkin mücadele edebileceğini belirterek, vakalardaki hızlı yükselişe işaret etti.

Ülkede vakalardaki hızlı artış sonrası kısıtlamaların yeniden hayata geçirileceğini belirten Ruhani, "4 Kasım' tarihinden itibaren 25 kentte 10 gün boyunca üçüncü ve dördüncü meslek grupları kapalı olacak" dedi.

Ruhani kısıtlamalar kapsamında okullar ve üniversiteler başta olmak üzere, sinema ve tiyatro salonları, güzellik merkezleri, kuaförler, camiler, spor merkezleri, kapalı pasajlar, ev ürünleri satan mağazalar, emlak ofisleri, alışveriş ve eğlence merkezlerinin kapalı olacağını açıkladı. ()
ʻʻ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum