Açık Öğretim Sınavları Ertelendi

5-6 Aralık'ta yapılması gereken açıköğretim lisesi ve ortaokulu sınavları ertelendi.

Açık Öğretim Sınavları Ertelendi
29 Kasım 2020 - 11:29 - Güncelleme: 04 Aralık 2020 - 11:07

Açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları belirsiz bir tarihe ertelendi. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla haftasonu yapılması gereken sınavlar bakanlık tarafından ertelendi. Sınavın ne zaman yapılacağıyla ilgili bilgi verilmedi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:
 "5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları ile Millî Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir." ifadeleri kullanıldı. 

1 Aralık 2020 tarihli İçişleri Bakanlığı genelgesinde yayımlanan detayda ise sınavlara yönelik şu ifadeler yer almıştı; "Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda uygulanacak) aşağıda belirtilen zorunlu hallerde şehirlerarası seyahatlere izin verilecektir.

Zorunlu Haller Sayılacak Durumlar;

ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçileri,

Vatandaşlarımız, yukarıda belirtilen durumların varlığı halinde toplu ulaşım araçlarıyla veya Bakanlığımıza ait E­BAŞVURU ve ALO 199 sistemleri üzerinden ya da Valilik/Kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdir."


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum