Yetim Öksüz Kız Sınav günü kimliğini unutunca gözyaşlarına boğuldu Kimlik Gelince Sınava Girmeyi Başardı

Osmaniye’de YKS’ye gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancanlı polislere verdiği cevapla Türkiye’nin yüreğine dokunmuştu. Ayşe’nin, ailesine ulaşmaya çalışan polislere “Annem de babam da vefat etti” yanıtı yürekleri burkmuştu. Ayşe, aile üyelerinin kimliğini getirmesiyle sınava girebilmişti. Bugün ise Vali Erdinç Yılmaz ile makamında görüştü. Ayşe, anne ve babasının ölümüyle alakalı konuştu. Annem gözümün önünde evde vefat etti” dedi.

Yetim Öksüz Kız Sınav günü kimliğini unutunca gözyaşlarına boğuldu Kimlik Gelince Sınava Girmeyi Başardı
20 Haziran 2022 - 10:31

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına Osmaniye Anadolu Lisesi’nde giren Ayşe Sabancanlı, giriş kapısında polis ekiplerince yapılan belge kontrolünde kimliğini unuttuğunu fark etti. Gözyaşlarına boğulan Sabancanlı’yı giriş kapısında görevli polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi. Yaşadığı şokun ardından polis ekiplerine verdiği numaradan aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini anlamasıyla biraz da olsa sakinleşmişti. Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma anı kamera anbean yansımıştı.

 

VALİ YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ

Yaşanılan olayın Türkiye genelinde geniş yer bulmasının ardından Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Ayşe Sabancanlı ile valilik makamında görüştü. Makam girişinde Ayşe’yi karşılayan Vali Yılmaz, daha sonra bir süre Ayşe ile sohbet etti. Sohbetin ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Erdinç Yılmaz, Ayşe’nin her zaman yanında olacaklarını söyledi.

 

"BİZİ DE ÇOK DUYGULANDIRDI"

Ayşe’nin verdiği cevaptan dolayı duygulandığını ifade eden Vali Erdinç Yılmaz, “Ben de Ayşe’nin sınava geç kaldığını medyadan öğrendim. Ayşe’nin o günkü davranışı ve verdiği cevaplar bütün Türkiye’yi olduğu gibi tabi bizi de çok duygulandırdı. Biz Ayşe’nin yanındayız her zaman da yanında olacağız. Tabi Ayşe sonuçta sınava girdi, girmeseydi çok üzülürdük. Ayşe davranışıyla çok da örnek bir davranış sergiledi. İnşallah bu şekilde hedefine gidecek” dedi.

 

"ANNEM GÖZÜMÜN ÖNÜNDE..."

Anne ve babasının ölümünden bahseden Ayşe Sabancanlı, “Babam 2016 yılında vefat etti. Liseye daha yeni başlamıştım. Akciğer kanseriydi. Daha sonra yatalak hasta oldu. Babama annem baktı daha sonra da vefat etti. Annem de 2021 yılı Ağustos ayında vefat etti. Annemin ALS hastalığı vardı. Annem de yatalak hasta oldu. Anneme de ağabeyimle ben baktım. Annem gözümün önünde evde vefat etti” diye konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum