Teravih Namazları Yasaklandı

Avmlerin çarşı pazarlar tıklım tıklımken Diyanet işleri başkanlığı Ramazan ayında camilerde teravih namazı kılınamayacağını açıkladı.

Teravih Namazları Yasaklandı
06 Nisan 2021 - 12:45

Diyanet geri adım attı.
Daha önce Sağlık bakanı teravih namazlarının camide kılınacağını açıklamış ve Diyanet işleri başkanı da bunu desteklemişti. Gelen birkaç tepkiden sonra diyanet hemen geri adım attı ve teravih namazlarının kılınmayacağını belirti.

AVMLERDE, ÇARŞIDA, PAZARDA SALGIN YOK AMA CAMİLERDE VAR

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüs salgınının teravih namazının camilerde kılınmasına engel teşkil ettiğini duyurdu.

Ali Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik. Şayet bu süreçte salgının seyrine göre camilerimizde teravih namazı kılabilme imkanı olursa bunun da kararını alıp milletimizle paylaşırız." dedi.

Avmlerin, çarşı pazarların tıklım tıklım olduğu dönemde camilerde aralıklı namaz kılmanın yasaklanması tepkiyle karşılandı.

İslam tarihinde savaş zamanlarında bile cemaatle namaz kılındığı biliniyorken en ufak sorunda hemen camilerin terkedilmesi ilerde insanların camiden, cemaatten soğuması gibi çok ciddi sorunlar ortaya çıkartabilir.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum