Sosyal medya hesabınız kapatılabilir! Uzman isim 'Çok ciddi bir açık var' diyerek uyardı

Sosyal Medya uzmanı Osman Kılıçoğlu, son zamanlarda çoğu kişinin başını ağrıtan "hesap kapatılması" konusunda kullanıcıları uyardı.

Sosyal medya hesabınız kapatılabilir! Uzman isim 'Çok ciddi bir açık var' diyerek uyardı
04 Ekim 2021 - 14:53 - Güncelleme: 04 Ekim 2021 - 15:08Son dakika haberi...Dünyada milyarlarca insan sosyal medya hesabı kullanılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber sosyal medya hesapları hayatımızın vazgeçilmezi olurken kötü niyetli kişilerin, kapatmak istedikleri hesapları gerçek kullanıcı üzerinden bir hile yöntemiyle kapatabildiği bildirildi. İşte son dakika haberinin detayları...


Son dakika haberleri...Günümüzde neredeyse sosyal medya hesabı olmayan kişi kalmadı. Kötü niyetli kişilerin kapatmak istedikleri hesapları gerçek kullanıcı üzerinden hile yöntemiyle hedef aldıkları hesapları kapattırabildikleri ifade edildi. Sosyal medya uzmanı Osman Kılıçoğlu konu hakkında kullanıcıları uyararak dikkat çeken son dakika açıklamalarında bulundu.

"TAKLİT YÖNTEMİYLE HESAPLAR KAPATILIYOR"
Konunun detayları hakkında bilgiler veren sosyal medya uzmanı Osman Kılıçoğlu, "Instagram bilindiği üzere tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Herkesin severek kullandığı bu uygulamanın önemsenmesi gereken çok ciddi bir açığı var. O da taklit yöntemiyle hesapların kapatılması" dedi.

"SANKİ KENDİLERİNİ TAKLİT EDİYORMUŞÇASINA ŞİKAYET EDİYORLAR"
Kılıçoğlu, "Bu yöntemi kullananlar kapattırmak istedikleri hesabın kimliğine bürünüyorlar. Profil fotoğrafından tutun da biyografisine hatta paylaşımlarına kadar hesapla alakalı tüm detayları taklit ediyorlar. Ardından, ilgili profili sanki kendilerini taklit ediyormuşçasına şikayet ediyorlar. Bu durumu ayırt edemeyen Instagram, çoğu zaman gerçek hesabı kapatıyor. Böylelikle, kişi amacına çabucak ulaşmış oluyor. Benim önerim, kullanıcılar sık sık kendi adlarına hesap açılıp açılmadığını kontrol etmelidir. Eğer açılan sahte bir hesapla karşılaşırlarsa bunu hiç vakit kaybetmeden Instagram'a bildirmelidir'' dedi."SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI KULLANIRKEN DE DAİMA GÖZÜMÜZÜ DÖRT AÇMALIYIZ"
Kötü niyetli kişilerin her zaman her türlü platformda yer aldığına dikkat çeken Kılıçoğlu, "Sosyal medya hesaplarımızı kullanırken de daima gözümüzü dört açmalıyız. Taklit yöntemi ile hesap kapattırmanınmümkün olduğunu öğrendiğimde gerçekten çok şaşırdım. Instagram'da biz sade kullanıcıların farkında bile olmadığı büyük bir savaş olduğunu söyleyebilirim. Her gün çokça vakit geçirdiğimiz bu platformlar hakkında daha çok bilgi sahibi olmalı ve siber güvenlik kavramını daha fazla önemsemeliyiz. Artık, dijital dünyada da bir kimliğe sahibiz. Paylaşımlarımız tüm çevremizi etkiler nitelikte. Olası kötü bir durumla karşılaşmamak için çok fazla dikkatli olmalıyız" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum