Son dakika… ABD'deki olayların ardından 3 isim istifa etti

ABD Kongresi yeni başkanı resmi olarak onaylamak için toplanırken Trump destekçileri başkent Washington DC de “Çalmayı Durdur” mitinginde bir araya gelmişti. Binlerce Trump destekçisinin katıldığı mitingin ardından göstericiler Kongre binasına girmişti. Polis ekipleri ile göstericiler arasında arbede yaşanırken olay nedeniyle Washington da sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı.

Son dakika… ABD'deki olayların ardından 3 isim istifa etti
07 Ocak 2021 - 11:37

ABD Kongresi yeni başkanı resmi olarak onaylamak için toplanırken Trump destekçileri başkent Washington DC de "Çalmayı Durdur" mitinginde bir araya gelmişti. Binlerce Trump destekçisinin katıldığı mitingin ardından göstericiler Kongre binasına girmişti.

Polis ekipleri ile göstericiler arasında arbede yaşanırken olay nedeniyle Washington da sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı.

Olayların ardından art arda istifa haberleri geldi. Trump ın eşi Melania Trump ın Özel Kalem Müdürü Stephanie Grisham, olayların ardından istifa ettiğini açıkladı.

Reuters ın haberine göre, Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sarah Matthews ve Beyaz Saray Sosyal İşler Müdürü Rickie Niceta da istifa etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum