Son dakika… ABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var

Kasım ayında yapılan seçimlerde hüsrana uğrayan Trump, giderayak ülkeyi karıştırdı… Seçim sonuçlarını kabullenmeyen ve daha önce yaptığı açıklamalarla da mücadelesini sürdüreceğini dile getiren Donald Trump, dün ABD Kongresi nin yeni başkanı resmi olarak onaylamak için toplandığı sırada bir miting düzenledi. Başkent Washington da toplanan binlerce gösterici “Çalmayı Durdur” mitinginde gösteri yaptı

Son dakika… ABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var
07 Ocak 2021 - 11:37

Kasım ayında yapılan seçimlerde hüsrana uğrayan Trump, giderayak ülkeyi karıştırdı… Seçim sonuçlarını kabullenmeyen ve daha önce yaptığı açıklamalarla da mücadelesini sürdüreceğini dile getiren Donald Trump, dün ABD Kongresi nin yeni başkanı resmi olarak onaylamak için toplandığı sırada bir miting düzenledi.

2020 nin son günlerinde yapılan seçim sonuçlarını kabul etmeyen ve bizzat, “Savaşmadan görevi bırakmayacağım” ifadesini kullanan Trump ın isteği oldu. Aylardır seçimlere hile ve fesat karıştığını söyleyen Trump ı dinleyen destekçileri bugün Kongre binası önünde toplandı.

Başkent Washington da toplanan binlerce gösterici “Çalmayı Durdur” mitinginde gösteri yaparken Trump destekçileri bir süre sonra Kongre binasına girdi. Kongre binasında arbede yaşanırken Washington da sokağa çıkma yasağı alındı.

İlk belirlemelere göre gösterilerde 4 insanın yaşamını yitirdiği açıklandı. Polis Şefi Robert J. Contee, “Kongre binasında yaşanan gösterilerde 4 kişi yaşamını yitirdi, 52 kişi gözaltına alındı” dedi. Bir kadının vurularak öldüğünü doğrulayan Contee diğer üç kişinin ise “tıbbi durumlar” sebebiyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Bu kişilerin yaşanan arbedede öldüğü tahmin ediliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum