Serkan Ramanlı: İslami bir bakış açısıyla Kürt Sorunu Çözümü İçin Çalışacağız

Batman'da Ak Parti listesinden 2.sıra milletvekili adayı olan HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı Kürtlerin sorunlarının çözümü için mecliste mücadele edeceğini belirtti

Serkan Ramanlı: İslami bir bakış açısıyla Kürt Sorunu Çözümü İçin Çalışacağız
13 Mayıs 2023 - 10:55

Kürt sorununun siyasi yollarla çözüleceğine inandıklarını belirten HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman adayı Serkan Ramanlı, “Üçüncü yol olarak, İslami bir bakış açısıyla Kürt-Türk kardeşliğini yeniden inşa edeceğiz” dedi. Ramanlı, Kürt sorununun çözümü için bugüne kadar söylediklerinin arkasında olduklarının altını çizdi.

Batman HÜDAPAR’ın en yüksek oy aldığı kent olma özelliği taşıyor.

Meclis’e 5 milletvekili gönderen Batman’da 2018 seçimlerinde 4 milletvekili HDP’den, 1 milletvekili ise AK Parti’den seçildi.

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman 2. Sıra AK Parti adayı Serkan Ramanlı, Batman’da seçim çalışmalarının yüksek bir tempoda ve heyecanlı bir ortamda yürüttüklerini söyledi. Ramanlı diğer adaylarla birlikte köy köy, mahalle mahalle ve ev ev çalıştıklarını belirtti.

"Hedefimiz 3 vekil çıkarmak" 

2018 seçimlerine göre HÜDA PAR oylarında artış olduğunu belirten Ramanlı “2018 seçimlerindeki oylarımızı bile korumayı başarırsak Batman’dan 2 milletvekili çıkarırız. Bu çerçevede biz Batman’da 3 vekil çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki seçimde inşallah 3 milletvekili çıkaracağz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Batman mitinginde nasıl bir mesaj vermesini beklediklerine ilişkin gelen soruya Serkan Ramanlı şu yanıtı verdi:

"Biz devlet ile halkın barışmasını istiyoruz"

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu mitingde halkımıza çok önemli ve güzel müjdeler vermesini bekliyoruz. Yakalanan bu istikrar ve huzur ortamını kaybetmek istemiyoruz. Ancak daha fazlasına ihtiyacımız var. Kardeşliğimizi, huzurumuzu daha üst düzeye çıkara bilmeliyiz. Bunun için çabalıyoruz. Hepimiz kardeşiz, hepimiz Batmanlıyız. Biz devlet ile halkın barışmasını istiyoruz.”

Bir Kürt partisi olarak kendini tanımlayan HÜDAPAR’ın dört ilde seçmeni bulunuyor. Cumhur İttifakına katıldığı günden itibaren tartışmaların odağından düşmeyen HÜDA PAR’ın seçim çalışmalarında ne tür zorluklarla karşılaştıkları ve seçim vaatlerinin ne olduğuna ilişkin gelen soruyu HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı şu şekilde yanıtladı:

"Üçüncü yol olarak, İslami bir bakış açısıyla Kürt-Türk kardeşliğini yeniden inşa edeceğiz"

“Halkımız bizi kucaklıyor, bizi seviyor. Onların iyiliği için çalıştığımızı anladıkları günden beri kendilerine umut olduk. Kürt sorunun çözümü için şuana kadar söylediklerimizin arkasındayız. Önümüzdeki dönemde de bu söylemlerimizi devam ettireceğiz. Kürt sorunu silahsız, kan dökülmeden, öldürmeksizin çözülsün istiyoruz. Bunun yolu da siyasettir. Üçüncü yol olarak, İslami bir bakış açısıyla Kürt-Türk kardeşliğini yeniden inşa edeceğiz, bu ikili durumu inşallah ortadan kaldıracağız. Biz halkımızın hayrına olanı istiyoruz. Kürt’ün de Türk’ün de Çerkez'in de hayrına olanı istiyoruz. Birbirimizin haklarını tanıma hukuku temelleri üzerine kardeşliğimizi yeniden inşa etmeliyiz. Kimlik, dil ve bölgenin kalkınması için el ele verip her birlikte çalışmalıyız. Birbirimizi kabul etmeliyiz.

Serkan Ramanlı kimdir?

HÜDA PAR Sözcüsü avukat Serkan Ramanlı, 1980 Batman’da dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise eğitimini Batman'da tamamlayan Ramanlı, Van 100 Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Batman Barosuna kayıtlı olan Ramanlı, uzun süre baro yönetiminde görev aldı. Partinin birçok kademesinde görev alan Ramanlı, Kongrede Genel İdare Kuruluna seçilirken, son değişiklikle Halkla İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Kürt meselesinin çözümüne yönelik çalışmaların da içinde olan Ramanlı, 2018 seçimlerinde HÜDA PAR'dan İstanbul Milletvekili adayı olmuştu. Evli ve iki çocuk babası olan Ramanlı, iyi derecede İngilizce, Kürtçe ve Arapça biliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum