Savaşa Hayır - Ji Şer Ra Na - No To War

Savaş hiçbir zaman çözüm değil bombalar masum suçlu ayırt etmez. Kan, ölüm ve gözyaşı üzerinden hiçbir zaman kazanım elde edilemez.

Savaşa Hayır - Ji Şer Ra Na - No To War
10 Ekim 2019 - 10:37 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 11:27

Beşar Esad zalim bir adam mıydı evet zalim oğlu zalimdi; ama Beşar Esad zamanında ayda kaç Suriyeli öldürülüyordu 5 olsun 10 olsun bilemedin 100 peki şimdi 10 binlerce insan.

Beşar Esad zamanında insanlar yoksulluk çekiyor muydu, hakları gaspedilmiş miydi? Evet yoksuldular çoğu kişi temel haklardan yoksundu ama kendi vatanlarındaydılar kendi evlerinde kendi aileleriyle çocuklarıyladılar şimdi büyük çoğunluğu bombalamlarda katledildi kalanların her biri dünyanın bir yerine mülteci olmuş.

Sizce Suriyelilere zamanı geriye çevirme imkanı tanısa Suriyelilerin % kaçı 10 yıl öncesine geri dönmek ister. Bence bu oran çok rahat % 95'in bile üzerinde çıkar. Peki kim, hangi sebeplerle Suriye'yi bu bataklığa çekti, bundan kimler yarar sağladı?

Şimdi de Ypg kontrolündeki bölgelere saldırı başlatıldı. Ypg/Pkk zalim midir? Evet zalim kanlı bir örgüttür. Ama Ypg'nin zalimliğini giderir mi bu savaş?Tabiki hayır hatta daha da güçlendirir legal alandan illegal alana tamamıyla çeker örgütleri.

Yp/Pkk zalim bir örgüt ama içlerindekilerin çoğu aynı şekilde barbar vahşi insanlar mı? Kesinlikle değil. Uzun süredir Diyarbakır'da Hdp binası önünde anneler eylem yapıyor. Çoğu kişi sözde destek için annelerin yanında olduğunu söylüyor. Bu mazlum annelerin anlatımından yola çıkarak çocukların büyük bölümünün kandırılarak, gençlik hevesleri maniple edilerek dağa çıkarıldığı ve savaştırıldığı herkesin malumu. Peki bu gözü yaşlı annelerin çocuklarına cesedleri parçalanmış bir şekilde kavuşmasını kim ister? Suriye'ye bombalar yağarken bu bombalar kandırılmış terörist - barbar terörist, mazlum terörist - zalim terörist ayırımı yapacak mı. Hatta çoğu zaman sivil - terörist ayırımı yapacak mı? Tabiki hayır.

Madem bu anaların acılarını yaşamakta samimiyseniz neden anaların çocuklarına sağ salim ulaşmalarının önü açılmıyor da üzerlerine bomba yağdırılarak nefretleri körükleniyor?

Suriye bataklığında kimin ajandasına göre hareket edilecek, kim kârlı kim zararlı çıkacak. Görünen o ki emperyalist güçler ekran karşısında göz boyamak için farklı konuşsa da perde arkasında ellerini ovuşturuyorlar ve senaryolarının tıkır tıkır işlemesini kutluyorlardır.

Trump'un son açıklaması aslında bütün planın özetleyicisi ama anlayana

"Daha önce de açık bir şekilde söylediğim gibi, tekrar ediyorum, eğer Türkiye benim müstesna ve eşsiz bilgeliğimle belirlediğim sınırların dışına çıkarsa (daha önce yaptığım gibi) Türkiye ekonomisini mahvederim. Türkiye, Avrupa ve diğerleri ile birlikte IŞİD savaşçıları ve ailelerine nezaret etmek zorundalar. ABD IŞİD halifeliğini tamamen ele geçirme dahil kendisinden beklenebileceklerin çok daha fazlasını yerine getirdi. Bazıları çok zengin olan bölge ülkelerinin kendi topraklarını koruma vakti geldi. ABD muhteşemdir" 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum