Sağlık Bakanı: Batman'da Korona % 100 Arttı

Sağlık bakanı Fahrettin Koca düzenlediği basın açıklamasında Batman, Diyarbakır, Konya, Kayseri, Gaziantep, Van, Muş, Hakkari ve Ankara'da yüzde 100'e varan artışların olduğunu açıkladı

Sağlık Bakanı: Batman'da Korona % 100 Arttı
26 Kasım 2020 - 11:11 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 11:42

Batman'da korona vakaları tekrar yükselişte. Son iki aydır vakaların azaldığı Batman'da korona vakaları ikiye katlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada koronanın en çok arttığı iller arasında Batman'ı da saydı.
Bakan Koca, aralarında Batman’ında yer aldığı bazı illerde vaka oranlarındaki artışın ardından alınan tedbirlerle salgının kontrol altına alındığını aktardı. Bakan Koca, "Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Diyarbakır başta olmak üzere birçok ilimizde hızlı artışlar gözledik. Konya, Kayseri, Gaziantep, Diyarbakır, Batman, Van, Muş, Hakkari ve Ankara'da yüzde 100'e varan artışlarımız oldu. Bölgelere bizzat giderek yerel yöneticilerimizle illeri ayrı ayrı değerlendirmeye tabi tuttuk. Eksiklerimizi, hatalarımızı, ihmal ettiklerimizi en detayına kadar tespit etmeye çalıştık. Bunları giderici tedbirler için hem merkezi yönetim hem de yerel idarecilerimiz üzerine düşeni yaptı. Yerinde yaptığımız değerlendirmelerle yaz döneminin bitmesine bağlı artan seyahatlerin getirdiği ve öngördüğümüz artışların, alınan tedbirler sayesinde kısa zamanda kontrol altına alındığını gördük” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum