Rusya Devlet Başkanı Putin'e suikast girişimi iddiası: Aracına bombalı saldırı düzenlendi

Rusya-Ukrayna savaşının ardından ABD ve Avrupa ile karşılıklı yaptırım hamleleri nedeniyle tüm dünyada gözlerin çevrildiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili haber dünya basınında yankı uyandırdı. İddiaya göre Rusya liderine ait bir araca bombalı saldırı gerçekleştirildi. Putin’in aracın içinde olmadığı için suikasttan kurtulduğu öne sürüldü. İşte son dakika haberinin detayları...

Rusya Devlet Başkanı Putin'e suikast girişimi iddiası: Aracına bombalı saldırı düzenlendi
15 Eylül 2022 - 10:08

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yönelik suikast girişimi iddiası dünya gündemini karıştırdı. İddiaya göre Putin'in limuzinine bombalı saldırı düzenlendi. İşte ortaya atılan o iddialara ilişkin detaylar...

PUTİN'E SUİKAST GİRİŞİMİ İDDİASI

İngiliz gazetesi The Sun gazetesinin haberine göre, Putin'e yönelik bir suikast girişiminde Rusya liderinin makam aracı bombalı saldırıya uğradı. Haberdeki Kremlin kaynaklarının iddiasına göre, Putin’in makam aracının sol ön tekerleğinde bir patlama meydana geldi ve ardından dumanlar çıktı. Putin’in aracın içinde olmaması nedeniyle suikasttan kurtulduğunu ileri sürüldü.

 

The Sun ayrıca Putin’in güvenli bir yere götürüldüğü bilgisini de aktardı. Gazete bu bilgiyi Kremlin kaynaklarına dayandırırken, haber hızla yayıldı ve dünya basınında yayınlandı.

Öte yandan olaya ilişkin çok sayıda tutuklama olduğu da öne sürülüyor. Haberde, bazı korumaların ortadan kaybolduğu da aktarıldı.

RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Rus medyası ise Putin’e suikast yapıldığına dair haberlere yer vermedi. Kremlin kaynakları henüz olayı doğrulamadı veya olayın yaşanmadığına yönelik resmi bir açıklama yapmadı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum