Kadir Şeker davasında yeni gelişme! Başsavcılık itiraz etti

Konya da 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker (20) hakkında verilen cezaya Cumhuriyet Başsavcılığı itirazda bulundu. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya kapsamı, deliller ve olayın oluş şekli değerlendirildiğinde Şeker e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanması yönünde Konya Bölge Adliye Mahkemesi ne talepte bulundu. NE OLMUŞTU? Olay, 5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı nda meydana […]

Kadir Şeker davasında yeni gelişme! Başsavcılık itiraz etti
17 Ekim 2020 - 11:37

Konya da 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker (20) hakkında verilen cezaya Cumhuriyet Başsavcılığı itirazda bulundu.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya kapsamı, deliller ve olayın oluş şekli değerlendirildiğinde Şeker e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanması yönünde Konya Bölge Adliye Mahkemesi ne talepte bulundu.

NE OLMUŞTU?

Olay, 5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı nda meydana geldi. Özgür Duran ın sevgilisi Ayşe Dırla yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker çıkan arbedede Duran ı bıçaklayarak öldürdü.

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Şeker, ‘kasten adam öldürme suçundan yargılandığı 3 üncü Ağır Ceza Mahkemesi nde 2 gün önce görülen duruşmada ilk olarak ömür boyu hapse çarptırıldı.

Suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle ceza, önce 15 yıla, Kadir Şeker in duruşmadaki iyi hali de göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirilmişti.

İlginizi ÇekebilirKadir Şeker kararı sonrası Gökhan Özoğuz isyan etti İlginizi ÇekebilirKadir Şeker: Yine olsa yine yardım ederdim

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum