Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 12-13 Haziran 2021

Kademeli normalleşmenin ikinci etabına 1 Haziran’dan itibaren geçilmesiyle birlikte hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri de değişti. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı detayları İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kademeli normalleşme genelgesinde paylaşıldı. Hafta sonu açık olacak işletmeler ve çalışma saatleri...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 12-13 Haziran 2021
11 Haziran 2021 - 09:16

Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşların gündeminde yer alıyor. Kademeli normalleşme genelgesinin ikinci etabı 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren geçerli olmaya başladı. Peki, 12-13 Cumartesi ve Pazar hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili bilgiler İçişleri Bakanlığı bilgileri neler? İşte hafta sonu yasağı saatleri..

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI? 12-13 HAZİRAN 2021

Hafta sonu yaklaşırken, son gelişmeleri takip eden milyonlarca vatandaş 12-13 Haziran 2021 sokağa çıkma yasağının saatlerine odaklandı. Hafta sonuna doğru yaklaşırken hafta sonu sokağa çıkma yasağı ayrıntıları merak ediliyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağında ve hafta içi sokağa çıkma yasağı saatlerinde 1 Haziran sonrasında değişiklik yapıldı.  İçişleri Bakanlığı’nın genelgede yer alan bilgilere göre hafta sonu sokak kısıtlaması Pazar uygulanmaya devam edecek. Haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 22.00-­05.00 saatlerinde; pazar günleri ise cumartesi günü saat 22.00'den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak ve pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlama sürecinde belirli saatlerde vatandaşlar kendilerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçi gibi işletmelere giderek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.      

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum