Eğitim Araştırma Hastanesi Olacak

Batman kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak yapılan hastane açılış için gün sayarken eğitim ve araştırma hastanesi yapılacağı belirtildi

Eğitim Araştırma Hastanesi Olacak
28 Ekim 2020 - 09:15 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 12:07

Yaklaşık 9 yıl önce yapımına başlanan ve bir türlü bitirilemeyen hastanesinin gelecek ay cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla eğitim ve araştırma hastanesi olarak açılacağı belirtildi.

Batman'da bulunan AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, 440 yatak kapasiteli yeni hastanenin ‘Eğitim-Araştırma’ya dönüştürülmesini beklediklerini ifade etti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan daha önce ‘Eğitim-Araştırma Hastanesi’ sözü aldıklarını belirten Milletvekili Özdemir, şunları kaydetti: “Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin ‘Eğitim-Araştırma’ olarak açılması planlanıyor. Hastanede bazı eksiklikler var, bunlar da hızla gideriliyor. Yeni hastanemizin adının ‘Eğitim-Araştırma Hastanesi’ olarak Bakanlıktan çıkarılmasını bekliyoruz. Daha önce de yeni hastanemizin ‘Eğitim-Araştırma’ya dönüştürülmesi konusundaki hassasiyetimizi kamuoyu da biliyor. Yeni hastanemizin eksikliklerinin giderilmesi konusunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.”

10 Kasım'da Batman'a gelmesi beklenen cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hastanenin açılışını yapması planlanıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 4 Yorum