Çocuk ve Bölge Hastanesi Birleşip Araştırma Hastanesi Olacak

Kadın Doğum ve Çocuk hastanesi olarak yapımına başlanan ve uzun süredir açılması beklenen hastane Araştırma ve İhtisas hastanesi olacak. Batman bölge hastanesi de bu hastaneye bağlanacak.

Çocuk ve Bölge Hastanesi Birleşip Araştırma Hastanesi Olacak
16 Kasım 2020 - 18:21

Yaklaşık on yıl önce yapımına başlanan ve bir türlü açılamayan Kadın Doğum ve çocuk hastanesinin Araştırma İhtisas hastanesi olması kararlaştırıldı.

Yeni hastanede incelemelerde bulunan Vali Hulusi Şahin, hastanenin dönüştürüleceğini belirtti.

Bölge Devlet Hastanesi ile 440 yatak kapasiteli yeni hastanenin birleştirip Araştırma-İhtisas Hastanesi’nin adını alacağını kaydeden Vali Şahin: "Yeni hastanemizin mobilyaları geliyor. Büyük olasılıkla Aralık ayının ilk haftasında hastanemizi açmış olacağız. Milletvekilimizin dediği gibi mevcut Bölge Hastanemiz ile yeni hastane birleştirilecek. Sağlık Bakanlığı Araştırma İhtisas hastanesine yönelik teklifimize olumlu karşılamıştı. Bu hastane Çocuk Hastanesi adını almayacak." dedi.

Yeni hastanede beraberindeki yöneticilerle incelemelerde bulunan Vali Şahin, 23 Çocuk sağlığı hasta polikliniğinin olduğu bölümü gezdi ve bazı eksikliklerin giderilmesi için de İl Sağlık Müdürü Dr. Pamukçu'ya talimat verdi. 

Kasım ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılması beklenen hastane Cumhurbaşkanı'nın Batman programı iptal edilince açılışı da ertelenmişti.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum