Bülent Arınç: Demirtaş ve Kavala'yı Serbest Bırakın

Cumhurbaşkanı istişare kurulu üyesi Bülent Arınç ilginç bir çıkış yaparak Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın serbest bırakılması gerektiğini belirtti

Bülent Arınç: Demirtaş ve Kavala'yı Serbest Bırakın
20 Kasım 2020 - 10:33

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, “Devran kitabını okudum. Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir. Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir” dedi.

Habertürk'te gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bülent Arınç, eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazdığı “Devran” kitabına ilişkin, "Devran kitabını okudum. Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir" yorumunu yaptı.

“Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir” diyen Arınç, “1980'de Diyarbakır Cezaevi'nde yaşananlar sonra hepimizin ‘Devran’ hikayelerinden okumamız lazım. Çözüm sürecinde bazı isimlerin tahliyesi sağlanmıştı. Bunun da tahliyesi sağlanabilir. Mahkemeler, yargıçlar özgürlükçü düşünürler” ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, 3 yıldır cezaevinde olan iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğuna ilişkin ise, "Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala'nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım" değerlendirmesinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum