Batman'da Onbinler Kur'an'a Saldırıyı Lanetledi

Batman'da toplanan onbinlerce kişi Kuran-ı Kerim'e yapılan alçak saldırıyı lanetledi.

Batman'da Onbinler Kur'an'a Saldırıyı Lanetledi
23 Ocak 2023 - 10:20

Batman'da Hüdapar'a yakın Kuran Nesli Platformunun düzenlediği Kuran'a Sahip Çık mitingine on binlerce kişi katıldı

Kültür Mahallesi 8 Mart Kadın Parkı yanında gerçekleştirilen miting pazar günü 13.30'da başladı

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde bayan ve erkekler için ayrı alanlar oluşturuldu.

Yaşlı kadınlardan genç kızlara çocuklardan medrese öğrencilerine kadar binlerce Batmanlı Kuran'a olan sevdasını haykırdı

İsveç'te Rasmus Paludan isimli faşist siyasetçinin aziz Kur'an'a yönelik yakma eylemini tel'in etmek için bir araya gelen on binlere Molla Beşir Şimşek müslümanlara Kuran öğrenme ve Kur'anın düsturlarını yaşama çağrısında bulundu.

 

Ellerinde Kur'an-ı Kerim ve tevhit bayraklarıyla mitinge akın eden Kur'an aşığı vatandaşlar, "İsveç şaşırma sabrımızı taşırma", "Çekin biz ellerinizi Kur'an'ımızdan", "Biz Kur'an hafızları ve muhafızlarıyız" dövizleri açtı.

Türkçe ve Kürdçe sloganlar ile sık sık tekbirlerin atıldığı mitingde, Özlem Ajans sanatçıları tarafından marş ve ezgiler seslendirildi.

Sunuculuğunu Mustafa Tufan'ın yaptığı miting, saat 13.30'da başladı. Ömer Akgül hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim'in ardından mitingde ilk olarak Kürdçe bir konuşma yapan Kur'an Nesli Platformu Başkanı Beşir Şimşek, Müslümanları Kur'an-a sahip çıkmaya çağırdı.

Kur'an Nesli Platformu Başkanı Beşir Şimşek

"Kur’an’ın yaşantımızdan çıktığını görüyorlar"

Kafirlerin Müslümanların dağınık olmasından cesaret aldıklarını belirten Şimşek, "Aramızda birliğin olmamasından cesaret alıyorlar. Biz Müslümanların parça parça olmasından cesaret alıyorlar. Kur’an’ın yaşantımızdan çıktığını görüyorlar. Meclislerimizde Kur’an’ın bir hükmünün olmadığını görüyorlar. Ticaretimizde, siyasetimizde, evimizde, hayatımızdan Kur’an-ı çıkardığımızı görüyorlar. Onlarda geri kalanı da yok etmek istiyorlar." dedi.

"Evlerimiz, camilerimiz ve dükkânlarımız Kur’an eğitimi yuvalarına dönüşmeli"

Müslümanların önce kendilerini sorgulaması gerektiğine işaret eden Şimşek, şöyle devam etti:

"Eğer bizler Kur’an-a sahip çıkmış olsaydık ve gerekli değeri vermiş olsaydık bugün onlar bunu yapmaya cesaret edemezlerdi. Peki buna karşı bugün bizler ne yapabiliriz? Halk olarak kendimizden bahsediyoruz. Bir an önce bu alçakları rezil edebilmemiz için her şeyden önce Kur’an-a sahip çıkmamız lazım. Kur’an’ı okuyalım. Okutalım. Evlerimiz, camilerimiz ve dükkanlarımız Kur’an eğitimi yuvalarına dönüşmeli. Bu şekilde intikamımızı alabiliriz. Hayatımızın merkezinde Kur’an olmalı. Hükmümüzün Kur’an olması lazım. Amellerimiz Kur’an’a göre olmalı. Ev içi ilişkilerimiz Kur’an’a göre olmalı. Yanı kısacası Kur’an ile amel etmemiz lazım."

Şimşek'in konuşmasının ardından Özlem Ajans sanatçıları bir kez daha sahneye çıkarak ilahilerini seslendirdi.

"Hiç kimse inancımıza hakaret edemez"

Daha sonra mitingde bir konuşma gerçekleştiren HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı, İsveç'teki Kur'an-ı Kerim'i yakma girişiminin sıradan bir olay olmadığına dikkat çekti.

İsveç'teki eylemin örgütlü bir kötülük olduğunu vurgulayan Ramanlı, "Hiç kimse, hiçbir güç, devlet, otorite inancımıza hakaret edemez, Kitabımızı yakmaya cüret edemez, Peygamber Aleyhisselatu Vesellem'e hakaret edemez. Biz bu haksızlığı, bu hakaretleri kabul etmiyor ve hep bir ağızdan reddediyoruz." dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum