Ballı Başkan Tekrar Kurayla seçildi

Batman İl Özel İdaresinde eşit oy alan adaylar arasında kuraya gidildi. Bir önceki dönemde olduğu gibi gene Abdulvahap Akbaş kurayla il genel meclisi başkanı oldu.

Ballı Başkan Tekrar Kurayla seçildi
02 Nisan 2021 - 10:32 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 12:03

AKBAŞ TEKRAR KURAYLA SEÇİLDİ
Geçen seçimlerde Batman'da il genel meclisi başkanlığı için yapılan seçimlerde iki aday da eşit oy alınca kuraya gidilmişti. Bu sefer de aynısı tekrarlandı.

Batman'da deçen seçim sonuçlarına göre İl genel meclisine HDP'den 11 üye AKP'den de 11 üye seçilmişti. Başkanlık seçiminde AK Parti'den Abdulvahap Akbaş ve HDP'den ise Semra Güneş aday oldular. 

Yapılan ilk tur gizli oylamada 11’er oy alan adaylar için yapılan ikinci tur oylamada da eşitlik bozulmayınca yasa gereği kura çekimine gidildi. İl Genel Meclisi'nde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Abdulvahap Akbaş tekrar İl Genel Meclis Başkanı olarak seçildi.

Daha önce iki yıllığına seçilen Akbaş’ın görev süresi bu kez 3 yılı kapsıyor.

Başkan seçiminin ardından 1. ve 2. başkan vekilliği seçimlerinde de kura çekimine gidildi. 1. Başkan vekilliğine AK Parti grubundan İsmet Çelik, 2. Başkan vekilliğine de AK Parti grubundan Hüseyin Yılmaz seçildi. İl Genel Meclis Başkanlığı asil katip üyeliklerine HDP gururundan İhsan Direk, AK Parti grubundan Ömer Güzel 22'şer oy ile seçilirken yedek katip üyeliklerine ise HDP grubundan Mehmet Metin Yıldız ve AK parti grubundan İzzettin Taş da 22'şer oy ile seçildi. Encümen üyelikleri için yapılan seçimlerde ise HDP grubundan Ayhan Akın, AK Parti grubundan ise Kudbeddin Aslan ve Nezir Sonğur seçildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum