AÖL 3. dönem sınav takvimi! 2021 Açık Lise sınavları ne zaman yapılacak?

Eğitimlerini Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Açık Liselerde sürdüren adaylar AÖL sınav tarihlerini merak ediyor. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 3. dönem sınavları çevrimiçi olarak düzenlenecek. İnternet üzerinden yapılacak sınavlara AÖK Bilgi Yönetimi sistemi üzerinden öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapılacak. Peki AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2020-2021 Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri...

AÖL 3. dönem sınav takvimi! 2021 Açık Lise sınavları ne zaman yapılacak?
11 Haziran 2021 - 09:24

Koronavirüs önlemleri nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı, 3. dönem Açık Lise sınavlarının internet üzerinden yapılması kararını aldı. Binlerce aday Açık Öğretim Lisesinde aldıkları eğitim sonucu sınava katılarak lise diploması almaya hak kazanıyor. Kayıt yenileme ve ilk kayıtlar yarın sona erecek. Kaydını tamamlayan Açık Lise öğrencileri 3. dönem sınav tarihlerini gündemine aldı. Online sınavlarda yaşanacak aksaklıkları önleyebilmek amacıyla MEB sınav sisteminin 3 gün boyunca açık olması kararı aldığını duyurdu. Peki AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2020-2021 AÖL 3. dönem sınav tarihleri!

AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan yazıda koronavirüs salgınında yaşanan vaka artışı nedeniyle Açık Öğretim Okulları 3. dönem sınavlarının online olarak yapılacağını duyurdu. Açık Lise 3. dönem sınavları 3 Temmuz günü saat 09.30’da başlayacak ve 7 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59’a kadar devam edecek.

 

AÖL 3. Dönem Sınavlarına Giriş Nasıl Yapılacak?

Adaylar online sınavlara Açık Öğretim Okulu Müdürlüğü resmi internet sayfası olan aol.meb.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılacak. T.C. kimlik numarası, öğrenci numaraları ve kişisel şifreleri ile giriş yapan öğrenciler online sınavlara katılabilecekler. Adaylar giriş işleminin ardından “ Öğrenci Genel Bilgiler” başlığında bulunan “ Online Sınava Giriş” butonunu tıklayarak sorumlu oldukları derslerin sınavına katılabilir.

Açık Lise 3. Dönem Kayıtları Sona Eriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı,  tam kapanma nedeniyle kayıt takviminde değişikliğe gitti. 30 Nisan-17 Mayıs aralığında yapılacak ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri değiştirildi. Kayıtlar 17 Mayıs-18 Haziran 2021 tarihleri arasına alındı.3. dönem sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler 18 Haziran mesai bitimine kadar kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıt yenileyebilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum