AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar?

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi kayıt işlemleri çevrimiçi (online) başvuru ekranından 15-26 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Sınavlara katılabilmek için kayıt yenilemek isteyen öğrenciler AÖF kayıt yenileme ücreti 2021 yılında ne kadar oldu? sorusunun cevabını araştırıyor. İşte AÖF kayıt yenileme işleminin detayları…

AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar?
19 Şubat 2021 - 14:23

AÖF kayıt yenileme işlemi yapmak isteyen adaylar sırasıyla ders seçimi, ücret ödeme, otomasyon kaydını kontrol etme işlemlerini gerçekleştirecek. Bahar dönemi için kayıt yeniletmek isteyen adaylar, ders seçimi yapmadan ücret ödeme işlemi yapamayacak. Çevrimiçi kayıt otomasyonuna aof.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet veya öğrenci şifresiyle giriş yapan adaylar bir yarıyılda en fazla 45 AKTS’lik ders seçimi yapabilir. Ders seçimlerine göre ödeme yapan adaylar kayıt yenileme tarihleri içinde ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silerek başka bir ders seçebilir. Yeni ders durumuna göre oluşan öğrenci fark borçlarını adaylar 5-9 Nisan tarihleri arasında ödeyebilir. Ders seçimini yapan İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri AÖF kayıt yenileme ücretlerinin nasıl yatırılacağını merak ediyor. Adaylar kredi/banka kartı, internet bankacılığı, ATM’den kartsız ödeme ve mobil bankacılıkla işlem yapabilir. Peki 2021 AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt ücretinin yatırılacağı bankalar!

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

2021 yılı bahar döneminde AÖF kayıt yenilemesi yapacak öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı hizmetleri basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç) alt limit 285,00, Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limit 405,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit 305,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

 

Uygulama dersi olan ve kayıt yenileme yapacak öğrenciler ise uygulama dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir uygulama dersi için 80.00 ilave edilecektir. Laboratuvar dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin laboratuvar dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir laboratuvar dersi için 120.00 ilave edilecektir.

2021 AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, kayıt yenileme işleminin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihine kadar ödeme yapabilecek. Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme

(Ders seçiminizi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapılamayabilir.)

İnternet Bankacılığı ile Ödeme

 

ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)

 

Mobil Bankacılık ile Ödeme

Kayıt yenilemenin son günü İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir.

DİKKAT: Ziraat Bankası şubeleri içinden ödeme yapılmayacaktır.

AÖF 2020-2021 BAHAR DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ!

Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat- 26 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar bahar dönemi sınavlarının hangi tarihte nasıl yapılacağını merak ediyor.  Güz dönemi ara ve dönem sonu sınavları pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. Bahar döneminde sınavların koronavirüs tedbirleri nedeniyle online olarak yapılması bekleniyor. İşte AÖF 2020-2021 sınav takvimi;

Bahar Dönemi Ara Sınavı 10 - 11 Nisan 2021

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 29 - 30 Mayıs 2021

Yaz Okulu Sınavı 08 Ağustos 2021

 

BORCU OLAN ÖĞRENCİLER KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPACAK? 

Önceki öğretim yıllarından/döneminden Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı borcu olan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz/Bahar Döneminde kayıt yeniletebilmek için gecikme faizi uygulanmış eski borçları ile 2020-2021 Öğretim Yılı Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme tutarlarını ödemek zorundadır.

Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Güz/Bahar Dönemi ders seçimine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez. Cumhurbaşkanı Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren öğrenciler ile engelli olan öğrencilerden önceki öğretim yıllarından/döneminden borcu olanlar, kalan borçlarını ödemek zorundadır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum