Sınır Kapısında Arbede Çıktı Kapılar Kapatıldı

Şırnak Silopi'deki Türkiye - Irak sınır kapısında Irak tarafı karakol komutanı Mikdat K. ve iş insanı Taha Onur ÖZBEK arasında arbede yaşandı sınır kapısı geçici olarak kapatıldı.

Sınır Kapısında Arbede Çıktı Kapılar Kapatıldı
18 Nisan 2022 - 11:15 - Güncelleme: 10 Mayıs 2022 - 15:57

Olay 15 Nisan 2022 tarihinde yaşandı. Şırnak Silopi'de bulunan Habur sınır kapısında Irak tarafının karakol komutanı Mikdat K. ve iş insanı Taha Onur ÖZBEK sebebi bilinmeyen bir olay nedeniyle arbede yaşandı. İki taraf arasında başlayan arbede iş insanının arkadaşları ve Irak tarafındaki görevlilerin de dahil olmasıyla büyüdü. Olaylar büyüyünce 3 polis arabası ve 9 sivil araç bölgeye giriş yaptı. Olaylardan sonra Habur sınır kapısı geçici olarak kapatıldı.

Bugün taraflar bir araya gelecek bundan dolayı Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik önlemleri artırıldı. Geçici olarak kapatılan Habur Sınır Kapısı'nda yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor. sınır kapısına yaklaşık. Habur Sınır Kapısının Taha Onur ÖZBEK`le yaşanan olay  dolayısıyla kapatıldığı düşünülüyor.


Günlük 10 binin üzerinde giriş çıkışın yapıldığı Habur Sınır Kapısının ne zaman açılacağı bilinmiyor. İş insanı Taha Onur ÖZBEK'in sağlık durumunun iyi olduğu sadece yüzünde bir kaç ufak tefek sıyrık bulunduğu öğrenildi.

Yaşanan olaylardan sonra Taha Onur ÖZBEK'in basına kısa süre içinde açıklama yapması bekleniyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 4 Yorum