Batman Merkez Taksi - Yüksel Durmaz Tarafından Dolandırıldık

Merkez taksi durağı sahibi Yüksel Durmaz tarafından dolandırıldık. Biz yandık siz yanmayın dürüst esnaflarla iş yapın.

Batman Merkez Taksi - Yüksel Durmaz Tarafından Dolandırıldık
20 Haziran 2022 - 16:53 - Güncelleme: 20 Haziran 2022 - 17:35

Batman Merkez Taksi durağı sahibi ve Çamlıtepe - Batman Park - Araştırma taksilerinde takisisi olan Yüksel Durmaz bizi 500tl dolandırmıştır. Bu haber Batmanlı vatandaşları olaydan haberdar etmek ve dolandırılmalarının önüne geçilmek için yazılmıştır.

NASIL DOLANDIRILDIK
Ortak bir arkadaşımız vasıtasıyla işyerimize gelip tanıştığımız Yüksel Durmaz denilen şahıs 6 Ocak 2022 tarhinde işyerimize gelerek taksi durağı için sponsorlu reklam vermek istediğini söyledi. Biz de sponsorlu reklamda %20 komisyonlu çalıştığımızı belirttik. Kendisiyle 500 tllik reklam için anlaştık. 400 tl Google'ın hesabına yatırılacak biz de çalışmamızın karşılığı 100 tl alacaktık.

Yüksel Durmaz'a sponsorlu reklamda ücretin peşin alındığını, paranın Google Ads hesabına önceden yatırılması gerektiğini yoksa Google'ın reklamı yayınlamadığını belirttik. Kendisi de reklamı yayına almamızı parayı ödeyeceğini belirtti. Biz kendisine daha önce Çamlıtepe taksiden arkadaşı Eyyüp Balin'in reklamını yaptığımızı kendisinin "Abi Reklamımı yayınla yoldayım geliyorum ödemeni hemen getiriyorum." dediğini ama reklamı yayınladıktan sonra ödeme yapmadığını sürekli bizi oyaladığını söyledik.
Yüksel Durmaz: "Beni nasıl onlarla karşılaştırıyorsun pazartesi gelip paranı ödeyeceğim." demiştir. Ortak arkadaşımızın hatrına kendi kart bilgilerimizi girerek Google sponsorlu reklamını yayına aldık. 

Reklam süresince bizi defalarca arayan reklamının daha iyi çıkması için sürekli isteklerde bulunan Yüksel reklamı için anlaştığımız 400 tlnin üstüne çıkıp 50 tlden bile düşük bir kazançla 455 tl reklam yapmamıza rağmen o günden sonra işyerimize uğramamıştır. sözde pazartesi geleceğini belirten şahıs aradan onca pazartesi geçmesine rağmen ödeme yapmamıştır.

Belki sıkışıktır, bir sorunu vardır diye uzun süre rahatsız etmediğimiz Yüksel Durmaz işi bittikten sonra bir daha ofisimizin önünden dahi geçmemiştir. Bu şahıs ödeme yapmayınca 17 Mart'ta Merkez taksi durağına gittik.Ordaki görüşmemizde kendisi bizden iban istedi parayı hesaba yatıracağını belirtti. 

Gene uzun süre bekledik ama ödeme gene gelmedi. Bunun üzerine 7 Haziran'da tekrar işyerine gittik. Ödeme alıp gitmeyi beklerken kendimizi tuhaf tartışmaların içinde bulduk. Şahıs önce iban göndermediğimizi iddia etti. Sonra cebinden bir deste para çıkarıp içinden 200 tl bize uzattı. Bunu al gerisini sonra veririm dedi. Biz de tamam madem birkaç gün sonra vereceksin o zaman Cuma günü geleceğimizi o zaman beraber alacağımızı söyledik.
Bu sefer vatandaş 2 yıl sonra müsait olacağını o zaman vereceğini, saygısız şekilde  "Al bunu sana öylesine veriyorum." dedi. Biz de dilenci olmadığımızı "öylesine" vereceği bir para ihtiyacımızın olmadığını kendisine güvenerek onun yerine Google'a ödediğimiz parayı istediğimizi, sadaka istemediğimizi söyledik. 

Yüksel Durmaz bu sefer "Paranı vermiyorum ne yapıyorsan yap." dedi. Biz de bizi dolandırdığını haber sitemizde paylaşacağımızı söyleyerek. Hakkımızı helal etmediğimizi bu haram paranın kendisinden çocuklarından çıkacağını söyleyerek ayrıldık.

Velhasılı kelam bu vatandaşa güvenip sadece 50 tl kârla cebimizden 455 tl Google'a ödeyip reklamını yaptık ama süreç sonunda hem paramızdan hem de emeğimizden olduk. 
Bu haberi de siz değerli Batman halkının bilmesi için kaleme aldık Batmanımızda sayıları az da olsa hala dürüst taksicilerin kaldığını Dolandırıcılarla değil dürüst esnafla iş yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Allah bizi çocuklarımıza, ailemize haram para yedirmekten korusun. Bize helalinden kazanç nasip etsin inşallah.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum