17 Eylül 2019 Salı
Anasayfa > BATMAN > Belediye Yaz Spor Okullarına Kayıtlar Başladı

Belediye Yaz Spor Okullarına Kayıtlar Başladı

13.05.2019 15:21 12 14 16 18 yazdır
Batman belediyesinin her yıl düzenlediği yaz spor okulları için kayıtlar alınmaya başlandı
Belediye Yaz Spor Okullarına Kayıtlar Başladı

Batman Belediyesi, tarafından her yıl düzenlenen yaz spor okullar 2019 yılı için de düzenlenecek. Okulların kapanmasının ardından başlayacak olan spor okullarında 11 ayrı branşta kurs verilecek.

Kayıt başvurularının başlaması açıklanmasından sonra veliler çocuklarını uygun gördükleri branşlara kaydetmek için müracaat etmeye başladı. Belediye Spor kompleksinde kabul edilen başvurularda adaylardan spor yapmaya engellerinin bulunmadığına dair sağlık belgesi, kimlik fotokopisi ve bir adet fotoğraf isteniyor.

Atletizm, Badminton, Basketbol, Güreş, Futbol, Hentbol, Jimnastik, Kort Tenisi, Muay Thai, Voleybol ve Yüzme branşlarında açılacak olan yaz spor okulları ilgili yapılan duyurunun ardından ilk 3 günde 130 başvurunun yapıldığı açıklandı.

 

Batman Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada jimnastik branşında 5-7 yaş grubunda bulunan miniklerin kabul edileceği, geri kalan 10 branş için ise 7-14 yaş grubu aralığındaki öğrencilerin başvurularının alınacağının altı çizildi. Daha önce kaydı bulunan çocukların Velilerinden de, kayıt yenileme başvurusunda Sağlık Belgesi’ni beraberinde getirmeleri istendi.

 

Gültepe Mahallesi Beşikçi Caddesi güzergâhında bulunan Batman Belediyesi Spor Kompleksinde alınmaya başlanan başvuru kayıtların ücretsiz olduğu ve 10 Haziran 2019 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar devam edeceği hatırlatıldı. 

Öğrencilerin boş vakitlerini geçirmek ve spor okullarının diğer imkanlarından faydalanmak için başvurduğu kurslar çocuklar için güzel bir eğitim aracı oluyor.


Özellikle havuz imkanından faydalanmak için çocukların akın ettiği kurslarda en çok talep gören branş futbol.|

 

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri